ten huize van Kristel VAN LENT -Glasartist

Kristel Van Lent °1960 Mechelen

We leven in een snelle wereld, waar gevoelens en intuïtie soms op de achtergrond geraken.
15 jaar geleden ontdekte ik op zoek naar een creatieve uitingsvorm dat glas meer was dan een drinkglas of een glasraam.
Ik leerde vele glastechnieken kennen die me steeds meer de mogelijkheden geven om mijn gevoelens, intuïtie en droombeelden te uiten.
Glas inspireert me, verleidt me en daagt me uit.
Mijn werk gaat over wat ik voel en wat me raakt in het leven: pijn, verdriet, verlangen, agressie, liefde, kwetsbaarheid, kracht, geborgenheid, eenzaamheid.
Het glas geeft vorm aan mijn innerlijke gevoelens en mijn leefwereld als vrouw, echtgenoot, moeder, vriendin,..
Gestuurd door mijn bewuste en onbewuste, mijn vrouw zijn en mijn omgeving komen mijn werken uit men handen.
Al boetserend groeien mijn glasobjecten en kan ik mijn gevoelens en gedachten uiten in een eigen beeldtaal.
De vele mensen waar ik mee omga inspireren me steeds weer door hun eigenheid en hun gevoelens.
Ik leerde vele technieken exploreren. Vormgesmolten glas en pate de verre glas kregen mijn voorkeur. Ook het glasblazen blijft me boeien. Het experimenteren gaat verder in deze technieken. Het zelf creëren is hierbij voor mij heel belangrijk.
Mijn werk roept bewuste en onbewuste gevoelens op bij de toeschouwers.
Zo ontstaat er een visuele dialoog met de kijker. Deze versterkt de emotionele inhoud van mijn werk, het benadrukt mee de vreugde, de kwetsbaarheid en de vergankelijkheid van het leven.

http://www.kristelvanlent.be/
https://www.facebook.com/glaskunst.kristelvanlent/

Videograaf: Bert VANNOTEN

 

Een gedachte over “ten huize van Kristel VAN LENT -Glasartist

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s