video Bert Vannoten
Zes vrouwelijke Waalse kunstenaars, evenveel visuele manieren van denken…
We krijgen slechts sporadisch kunstenaars van over de taalgrens te zien in onze musea en galeries. Waar dit precies aan ligt is moeilijk precies te bepalen, al is er zeker een andere manier voor kunstenaars om ‘in de wereld’ te staan.
Naar verluid is voor velen een precaire manier van leven onlosmakelijk verbonden aan het kunstenaarschap, het is vaak zelfs een premisse om zich kunstenaar te mogen noemen. Ze mogen dan wat meer ondersteuning genieten van traditionele instituten, maar voor de rest lijken ze hun neus op te halen bij alles wat naar commercieel succes neigt.
De taalbarrière doet de rest.
Het is een vaststelling, geen oordeel. Het heeft alleszins als resultaat dat ze een volstrekte, compromisloze vrijheid claimen in hun creatieproces.
Enkel daarom al loont het de moeite om de expo “ elles “ bij Tale te exploreren. Curator Philippe Bream selecteerde voor de gelegenheid zes vrouwelijke kunstenaars uit Brussel en Luik.
Er werd bewust niet naar een rode draad gezocht doorheen de werken -soms is dit een verademing- al is die er niettemin wel. De titel van de expo geeft het al enigszins aan: de zes affirmeren elk op hun eigen – feministische- manier hun vrouwelijkheid, maar latent ontvouwt zich volgens Tanja Leys nog een ander thema af: transformatie.
Frappant hoeveel vrouwelijke kunstenaars langs beide kanten van de taalgrens hiermee bezig zijn, als zou het principe van nataliteit van Hannah Arendt zich langzamerhand in het collectieve onderbewuste van de vrouwelijke kunstenaars hebben genesteld.


curator Philippe Braem
kunstenaars
Charlotte Beaudry Charlotte Beaudry
Sophie Langohr
Delphine Deguislage
Sylvie Macias Diaz Sylvie Macias Diaz
Carole Louis
Babi Avelino Babi Avelino
EXPO “ e l l e s ”
Tale Art Gallery
Vlierzele, Sint-Lievens-Houtem
26/04 tem 26/05
Vrijdag-zaterdag : 14u > 18u
Zondag : 11u > 17u
https://www.facebook.com/taleartgallery.be
www.taleartgallery.be
